Kontaktoplysninger

 

Kriminalforsorgen i Grønland Hovedkontoret

Aqqusinersuaq 4, Postboks 369, 3900 Nuuk

Tlf.: 34 75 00 Fax.: 34 75 97

kf@kriminalforsorgen.gl 



Anstalter for domfældte:



Anstalten for Domfældte i Aasiaat

Postboks 221, 3950 Aasiaat

Tlf.: 34 75 73 Fax: 34 75 54 

Anstaltsleder Poul Josefsen

Anst.Aasiaat@kriminalforsorgen.gl



Anstalten for Domfældte i Ilulissat

Postboks 219, 3952 Ilulissat

Tlf.: 34 75 71 Fax: 34 75 95 

Anstaltsleder Peter Abelsen-Petersen

Anst.Ilulissat@kriminalforsorgen.gl



Anstalten for Domfældte i Nuuk

Postboks 369, 3900 Nuuk

Tlf.: 34 75 75 Fax: 34 75 98 

Anstaltsleder Carsten Brødsgaard

Anst.Nuuk@kriminalforsorgen.gl



Anstalten for Domfældte i Qaqortoq

Postboks 506, 3920 Qaqortoq

Tlf.:  34 75 74 Fax: 34 75 94 

Anstaltsleder Abrocia Hansen

Anst.Qaqortoq@kriminalforsorgen.gl  



Anstalten for Domfældte i Sisimiut

Postboks 1026, 3911 Sisimiut

Tlf.: 34 75 72 Fax: 34 75 93 

Anstaltsleder Orla Joelsen


Anst.Sisimiut@kriminalforsorgen.gl  



Anstalten for Domfældte i Tasiilaq

Postboks 35, 3913 Tasiilaq

Tlf.: 34 75 76 Fax: 98 71 16

Anstaltsleder Thomas Fredhøj

Anst.Tasiilaq@kriminalforsorgen.gl



Afdelinger af Kriminalforsorgen i Frihed:



Kriminalforsorgens afdeling i Nuuk

Kriminalforsorgsleder Aviaja Olsvig

Postboks 139, 3900 Nuuk

Tlf.: 34 75 77 Fax: 32 49 79


Kif.Nuuk@kriminalforsorgen.gl



Lokalkontoret /pensionen i Sisimiut

Postboks 26, 3911 Sisimiut

Tlf.: 34 75 72 Fax: 34 75 93 

Kif.Sisimiut@kriminalforsorgen.gl



Lokalkontoret i Maniitsoq

Postboks 251, 3912 Maniitsoq

Tlf.: 34 75 66 Fax 34 75 68

Kif.Maniitsoq@kriminalforsorgen.gl



Lokalkontoret i Tasiilaq

Postboks 35, 3913 Tasiilaq

Tlf.  34 75 76 Fax 98 16 71

Kif.Tasiilaq@kriminalforsorgen.gl



Lokalkontoret i Qaqortoq

Postboks 167, 3920 Qaqortoq

Tlf.: 34 75 74 Fax: 34 75 94 

Kif.Qaqortoq@kriminalforsorgen.gl  

Lokalkontoret i Aasiaat

Postboks 140, 3950 Aasiaat

Tlf.: 34 75 73 Fax: 34 75 55 

Kif.Aasiaat@kriminalforsorgen.gl 

Lokalkontoret i Ilulissat

Postboks 219, 3952 Ilulissat

Tlf. 34 75 71 Fax 34 75 95 

Kif.Ilulissat@kriminalforsorgen.gl